еМагазин

Tag : УСАИД

Забава

Конкурс за учество во ТВ шоу „Нови Херои“

Редакција
Отворен повик до сите млади на возраст од 14 до 18 години од Република Северна Македонија. Пријавете се на конкурсот за учество во втората сезона...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Бимилк“ и УСАИД со заеднички проект за модернизација на малите и средни фарми

Редакција
Долгогодишната успешна соработка помеѓу Млекара АД Битола и УСАИД во доменот на развој на млекопроизводството беше причина за денешната посета на вршителот на должност амбасадор...
Бизнис

Претставници на УСАИД на средба во Македонската берза за придобивките од платформата „Funderbeam“

Никола Осило
Македонска Берза со поддршка од Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем од неодамна овозможи систематски и организиран пристап до платформата Funderbeam која е...