еМагазин

Tag : утро

ЖИВОТ

(Фото) Бадниково утро: Се подготвивте ли за коледарите

Редакција
Децата коледари утре, во раните утрински часови на Бадник ќе го навестат даоаѓањето на големиот христијански празник Рождеството Христово – Божик. Со коледарски песни ќе ги...
Македонија

И следната недела ќе биде топло и сончево, дневната темпратура и до 28 степени

Редакција
Сончево време со високи дневни температури ќе продолжи и во наредната недела. Метеоролозите најавуваат дневни температури до 28 степени, но утрата ќе бидат студени. Од...