еМагазин

Tag : Ув спреј

Македонија ТОП СТОРИИ

ДИК ќе потроши два милиони денари на набавка на УВ спреј и ламби за претседателските избори

Никола Осило
Државна изборна комисија (ДИК) распиша тендер за набавка на средства за проверка и обележување на гласачите (УВ спреј, УВ ламби и алкални батерии за УВ...