еМагазин

Tag : УВ

ЖИВОТ

Над 40 степени до средината на наредната недела

Редакција
Многу топлото време со температури и над 40 степени ќе се задржи до средината на наредната недела. Од УХМР информираат дека утре времето ќе биде...
ЖИВОТ

Сончево и топло со мала до умерена облачност, УВ индексот 9

Редакција
Времето денеска во државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен...