еМагазин

Tag : увоц

Бизнис

Бизнисмените прашуваат дали Владата размислува за „увоз“ на работници

Никола Осило
Дали Mинистерството за труд и социјална политика размислува за увоз на работна сила од трети земји, бидејќи нашата заминува и дали државата е фокусирана на...