еМагазин

Tag : Ваксинце

Локално

Приведен маж од Ваксинце, во негов објект пронајдени 81 мигранти

Редакција
На 26.10.2019 околу 05.15 часот бил приведен Н.А. (50) од с.Ваксинце, општина Липково, поради тоа што при претрес во објект во негова сопственост во село...
Локално

Кривична пријава за жител на Ваксинце: Дома „чувал“ мигранти од Авганистан, Бангладеш и Пакистан

Никола Осило
Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Ф.А.(26) од село Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...