еМагазин

Tag : Ванчо Петрушевски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Година во која Македонија загуби великани: Си заминаа Стефановски, Грозданов, Георгиевски, Петрушевски, Џундева…

Никола Осило
Македонија, а посебно македонскиот театар загуби многу големи имиња во годинава што изминува. Десетици генерации македонски граѓани израснаа, се едуцираа и имаа можност да почувствуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали за несреќата во која почина Ванчо Петрушевски

Никола Осило
Во несреќен случај вчера на 67 години почина актерот Иван (Ванчо) Петрушевски. МВР информира дека на 25.08.2018 година било пријавено дека околу 13.20 часот во...
Македонија

(Видео) Незаборавни улоги на Ванчо Петрушевски

Никола Осило
Во несреќен случај денеска животот го загуби актерот Ванчо Петрушевски, кој остави длабок белег во македонската театарска, филмска и тв сцена со стотици одиграни улоги....
Македонија ТОП СТОРИИ

Почина легендарниот актер Ванчо Петрушевски

Никола Осило
Еден од најафирмираните македонски актери Ванчо Петрушевски почина на 67- годишна возраст. Според неофицијалните информации, Петрушевски загинал од струен удар во Орешани. Веднаш по завршувањето...