еМагазин

Tag : Вангеловски

Македонија

Вангеловски: Со Заев сум се сретнал неколку пати, а тој се претставува како мој голем пријател

Редакција
Објавениот разговор или монолог на Зоран Заев ми наликува на негово себепромовирање во голем моќник, но и претставување како мој голем пријател, вели за „Плусинфо“,...
Македонија

На местото на разрешениот Вангеловски, за в.д. претседател на Врховниот суд избран Фаик Арслани

Редакција
Судскиот совет на денешната седница за в.д. претседател на Врховниот суд го избра врховниот судија Фаик Арслани. Тој доаѓа на местото на разрешениот претседател на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвори предмет за Јово Вангеловски за набавка на БМВ вредно 40 илјади евра

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле постапка за набавката на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата има 4 стана: Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и...
Македонија

Ако некој предмет од СЈО отворен надвор од рокот стигне до Врховен суд, тој ќе ја укине пресудата, најави Вангеловски

Редакција
Доколку има барање за носење на начелно правно мислење Врховниот суд мора да постапи по тоа барање. Законот е јасен, рокот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО)...