еМагазин

Tag : Вардариште

БАШ НИ Е ЌЕФ

Шилегов најави ново јавно претпријатие за улични кучиња, „Вардариште“ ќе стане минато

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов донесе одлука од денеска да почне постапка за формирање ново јавно претпријатие кое ќе биде задолжено за третман и...
ЖИВОТ

„Комунална хигиена“: Невистинити се информациите за активностите на стационарот Вардариште

Редакција
ЈП „Комунална хигиена“-Скопје најостро ги демантира написите што се однесуваат на условите во коишто се чуваат и третираат бездомните кучиња во стационарот Вардариште. „Најпрво би...
ЖИВОТ

(Фото) Ужасна и жална глетка од прегладнето куче од Вардариште: Коски и кожа

Редакција
Активистите за правата на животните, постојано укажуваат на страшните услови во Вардариште за одгледување на кучињата, а оваа фотографија уште еднаш го потврдува тоа. Споделенета...