еМагазин

Tag : Вархеји

Македонија

Прва посета на наследникот на Хан, Вархеји на Македонија

Редакција
Европскиот комесар за соседска политика и преговори за проширување, Оливер Вархеји денеска ќе престојува во прва официјална посета на Северна Македонија. Како што соопшти делегацијата...