еМагазин

Tag : варуфакис

Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Пристигна филмот за грчката криза, Ципрас и Варуфакис

Редакција
Викендов на филмскиот фестивал во Венеција, премиерно беше прикажан филмот “Adults in the Room”, кој се однесува на грчката криза, а е базиран на книгата...