еМагазин

Tag : Васил Јанкула

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Момчето со церебрална парализа со својот трицикл ќе пристигне во Охрид

Редакција
Ресенчанецот Васил Јанкула, момчето со церебрална парализа, по седум дена возење трицикл низ Македонија, попладнево пристигнува во Охрид. Малкумина веруваа дека може! Васил Јанкула и
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Васил Јанкула, лице со церебрална парализа со трицикл тргна во обиколка на државата

Редакција
Дваесет и шестгодишниот Васил Јанкула од Ресен, лице со церебрална парализа, денеска го почна своето патешествие со трицикл да ја обиколи државата. Со тоа, како
Спорт

Васил Јанкула, кој боледува од церебрална парализа, ја извози патеката на Охридскиот маратон

Редакција
Васил Јанкула од Мала Преспа, кој боледува од детска целебрална парализа, ја оствари својата цел, и со точак на три тркала ја извози триесет километарската