еМагазин

Tag : Васко Ефтов

Забава

Васко Ефтов доби син

Редакција
Новинарот Васко Ефтов по втор пат стана татко. На својот Фејесбук профил соопшти дека го добил синот Матеј. „Се роди Матеј. Елени доби брат, а...
Македонија

Ефтов: Името „Северна Република Македонија“ не значи трајно решавање на македонското прашање

Редакција
Васко Ефтов, новинар и директор на ТВ Алфа, во емисијата „Отворено“ на ТВ Алфа, рече дека името „Северна Република Македонија“ не е за долгорочно решение. „Дали...