еМагазин

Tag : Вељаноски

Македонија

Ќе им се суди на Вељаноски, Јанакиески, Ристовски: Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Редакција
Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател...
Македонија

Трајко Вељаноски: Ми беше тешко да молчам за лагата дека сум вмешан во „Монструм“

Редакција
По денешното сведочење на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за случајот „Монструм“, во кое меѓудругото кажа дека ниту поседува, ниту видел докази дека поранешниот претседател...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев: Не поседувам ниту сум видел докази за инволвираност на Вељаноски во „Монструм“

Редакција
Не поседувам ниту сум видел било какви докази за инволвираност на Трајко Вељаноски во случајот Смилковско езеро, изјави доскорешниот премиер и лидер на СДСМ, Зоран...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер не престанува: „Талат и будалите од СДСМ“

Никола Осило
Веќе втор дена лавината реакции на социјалните мрежи предизвикува седницата за одземање на имунитетот на поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски која заврши со фијаско...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И Оскарот за најдобар актер во македонското Собрание оди во рацете на…

Редакција
Македонското Собрание станува сериозна конкуренција на продукцијата во Холивуд. Филм, сценарио, актер, глума… се најчестите зборови кои во јавноста и на социјалните мрежи се користат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„А шо демек Вие сте немале секс со бивши, па им замерувате на ДУИ за ВМРО?!“: Твитер се „вжешти“

Редакција
„Препуковањата“ помеѓу владејачките партии СДСМ и ДУИ за тоа кој е виновен за фијаското на седницата во македонското Собрание на која се одлучуваше за одемањето...
Македонија

Павле Богоевски: Џафери го заштити организаторот од притвор, правејќи будали од сите нас

Редакција
Павле Богоевски, претседателот на Комисијата за мадатно имунитетни прашања и пратеник, на Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека го злоупотребил Парламентот за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Џабе се више сите напади врз ДУИ, одговорни се спасителите на ДУИ„: Твитер за имунитетот на Вељаноски

Редакција
Синоќа претседателот на Собранието, Талат Џафери ја прекина седницата на која се очекуваше да биде одземен имунитетот на поранешниот претседател на Парламентот и актуелен пратеник,...
Македонија

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири на Фејсбук реагира за случувањата во македонското Собрание, поврзани со пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко...
Македонија

Села за одземањето на имунитетот на Вељаноски: Дали Џафери е продолжена рака, или фатена опашка

Редакција
За случувањата во македонското Собрание, поврзани со пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, на Фејсбук регираше лидерот на Алијансата за...