еМагазин

Tag : вечен

Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) За прв пат во чест на Македонија, разгорен вечниот оган во Париз

Редакција
Вчера во Париз, Франција, во чест на Денот на независноста на Република Северна Македонија „8 Септември“, беше организирана традиционалната церемонија на „Разгорување на вечниот оган“...