еМагазин

Tag : велешанец

Локално

Велешанец починал по пад од височина од својот двор

Редакција
Седумдесет и двегодишниот Б.Ѓ.(72) од Велес починал вчера откако се лизнал додека ги полевал дрвјата во дворот и паднал од висина од околу 10 метри...
Локално

Приведен велешанец на кој не му се допаднала сообраќајната казна

Никола Осило
На 03.09.2018 година околу 19.45 часот на ул.„Богдан Каракостев“ во Велес полициски службени, при вршење редовна позорна служба, го предупредиле лицето М.Т.(23) од Велес за...