еМагазин

Tag : велигден

ЖИВОТ

Денеска почнуваат Велигденските пости: Воздржување од храна, лоши мисли и дела

Редакција
Од денеска почнуваат Велигденските пости, кои се практикуваат по повод големиот христијански празник Велигден, кој оваа година се празнува на 28 април. Велигденските пости се...
Македонија

Првиот круг на претседателските избори на 21 април, вториот на 5 мај

Редакција
Се разгледува можноста првиот круг од претседателските избори да се одржи на 21 април, а вториот на 5 мај, а изборите да се распишат најдоцна...