еМагазин

Tag : верници

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за заканите на ИВЗ: „Имот или нема гласови од верниците за Стево“

Никола Осило
Лавина рекации на социјалните мрежи предизвика преписката меѓу Исламската верска заедница (ИВЗ) и Владата, која беше јавно објавена од владините служби со оценка дека ИВЗ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бигорскиот манастир преполн со верници

Редакција
Манастирот „Свети Јован Крстител“ попознат како Бигорски манастир, беше претесен да ги прими сите верници кои сакаа во ова македонско древно светилиште да бидат во...