еМагазин

Tag : Вес Мичел

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев на „лажните“ Порошенко и Столтенберг им дал телефонски броеви од Вес Мичел и Рамуш Харадинај

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев на познатите руски комичари Вован (Владимир Кузенцов) и Лексус (Алексеј Столаров), со кои разговарал три пати им дал телефонски број на поранешниот американски...
Македонија

Мицкоски му одговори на Мичел: Секогаш е најтемно пред зората

Редакција
„Овој Договор е штетен за интересите на мојата нација и татковина и како таков е НЕПРИФАТЛИВ за ВМРО-ДПМНЕ и за огромното мнозинство на граѓани на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мичел до Мицкоски: Разочарани сме од челниците на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Помошник државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Вес Мичел, му испратил писмо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое му порачува дека...