еМагазин

Tag : вештачење

Македонија

Се проверува дали имало прислушање и во Обвинителството за организиран криминал и корупција

Редакција
Во тек е вештачење на хард-дисковите на Обвинителството за организиран криминал и корупција, затоа што при непосредната контрола не постоеја технички можности да се утврди
ЖИВОТ

Вештачењето покажало дека младиот Саздовски починал од силен удар

Редакција
Со сослушување на вешто лице од судска медицина, предложен од обвинителството за дополнително изведување докази по реконструкцијата на настанот, денеска во Кривичниот суд во Скопје
Македонија

Случај „Монструм„: Се потврди дека “опел омегата” во депото е истиот автомобил најден два дена по петкратното убиство

Редакција
Судиите од Кривичниот суд, Огнен Ставрев и Осман Шабани, обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, и адвокати, денеска во присуство на јавноста извршија увид на