еМагазин

Tag : вест

Македонија

Веста за апсењето на Боки 13 одекна во регионалните медиуми

Никола Осило
Повеќе регионални медиуми ја пренесоа веста за апсењето на Бојан Јовановски – Боки 13, кој е осомничен за изнуда и перење пари во случајот „Рекет“....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Комшијата е родител 3“: Твитер за лажната вест за „родител 1 и родител 2„

Редакција
Министерството за труд и социјална политика ги демантираше дезинформациите и лажни вести кои се шират по социјалните мрежи за новиот Предлог – закон за спречување...
Локално

Лажни вести за киднапирање деца во Гевгелија

Редакција
По барање на градоначалникот Сашо Поцков, СВР Струмица издаде соопштение со кое преку надворешната канцеларија за криминалистички работи во Гевгелија го известува населението дека на...