еМагазин

Tag : ѕвезда

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Среќен роденден, Тоше!

Редакција
На денешен ден во 1981 година е роден Тоше Проески, легендарниот македонски пејач. Првиот албум „Некаде во ноќта“ го издаде во 1999 година, по што...
Забава

Почнува „Ѕвезда број 1“ – ново музичко талент шоу, ќе се емитува на „1ТВ“

Никола Осило
Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се престават и да го покажат својот талент пред наша публика, на...
Да помогнеме

(Видео+Фото) Донирајте и создадете ѕвезда на небото на СОС Детско село

Редакција
Започнаа празниците и полека секое срце се исполнува со топли и пријатни чувства. Сепак, тоа е најважно и треба среќата да блеска кај секој од...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Украдена ѕвездата на Горан Пандев од плоштадот во Струмица

Редакција
На плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска, ја снема ѕвездата на познатиот македонски фудбалер, Горан Пандев, информираат од Општината Струмица. „Оваа ѕвезда беше поставена во...