еМагазин

Tag : вежбање

Техно

(Видео) Со гаџетите и модерната технологија до позитивни промени во животниот стил

Редакција
Во претходните неколку месеци, апликациите за онлајн вежбање доживеаја вистински подем, па се проценува дека 10-те најпопуларни фитнес апликации во светот оствариле пет милиони повеќе...
Техно ТОП СТОРИИ

ФитКит, прва македонска апликација за вежбачи

Редакција
Брзиот и динамичен начин на живот прават да се чувствуваме дека немаме доволно време да си посветиме за самите себе. Се враќаме дома уште поуморни....
ЖИВОТ

Fit Family: 14 придобивки од вежбање со инфра црвена лампа

Редакција
Во  Fit Family – студиото  за вежбање, слабеење и здрав живот специјализирано само за жени се практикува Термо физичката метода. Тие нудат комплетна програма за...
Интервју

Ивица Јанев: Воздух, вода и правилна исхрана се клучни фактори за здрав и квалитетен живот

Редакција
За здравиот начин на живот, за правилната исхрана, за целосната грижа на нашето тело и изглед разговараме со персоналниот фитнес тренер, Ивица Јанев. Ивица се...