еМагазин

Tag : Вице

Македонија

Заев за Нова ТВ: Мислам дека мојот брат Вице немал контакти со Камчев и со Мијалков

Редакција
Во интервју за Нова ТВ премиерот Зоран Заев вели дека името на неговиот брат Вице Заев се злоупотребува и дека тој немал контакти со бизнисменот Орце...
Македонија

Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николовски нема да му плати 500 евра на Вице Заев за клевета

Редакција
Потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, нема да му плати казна од 500 евра на братот на премиерот, Зоран Заев, Вице, за клевета и навреда, одлучи...
Македонија

Вице Заев за 1ТВ: Николовски има три дена да ги докаже обвинувањата за криминална коалиција со Мијалков, во спротивно ќе го тужам!

Редакција
Бизнисменот Вице Заев, брат на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, во интервју за телевизијата 1ТВ, ги негира обвинувањата на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Ева Заева и Душко Чифлиганец на одмор во Бали

Редакција
Ева Заева, ќерка на братот на премиерот Зоран Заев, Вице и Душко Чифлиганец, синот на бизнисменот Ванчо Чифлиганец, уживаат во одморот на Бали во Индонезија....