еМагазин

Tag : видеа

ФИНАНСИСКА ПИСМЕНОСТ

(Видео) „Со Народната банка во светот на финансиите“, нов проект за финансиска едукација

Редакција
Од денеска започнува емитувањето на серијалот едукативни анимирани видеа „Со Народната банка во светот на финансиите“, којшто се изработува со поддршка од Европскиот фонд за...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Видео) Шоуто на мечињата од Шар Планина ги топи срцата

Никола Осило
Шар Планина е еден од најубавите и најживописни природни богатства на Македонија, која изобилува со прекрасна вегетација, но и богат животински свет. Тоа најдобро го...