еМагазин

Tag : видео игри

БАШ НИ Е ЌЕФ

Учениците од „Нова“ истражуваа дали играњето видео игри ги подобрува рефлексите

Редакција
Дали кофеинот влијае на растот на растенијата? Која фрекфенција на звукот го гаси оганот за најкратко време? Дали играњето на видео игри ги подобрува рефлексите? Ова...
Техно ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Првата македонска игра на Nintendo Switch и Xbox One

Редакција
Прва комерцијална игра “Odium to the Core” на Dark-1, независно македонско студио за видео игри наскоро ќе биде издадена на Nintendo Switch (25. декември) и Xbox...
Свет

(ВИДЕО) Масакaр во живо на турнир за видео игри во САД: Најмалку четворица мртви

Никола Осило
Најмалку четири лица загинаа, а седум се повредени во оружен напад што се случи на турнирот за играње видео игри во Џексонвил, во американската сојузна...