еМагазин

Tag : виенски бал

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео + Фото) Заеви на Виенскиот бал во Скопје: Кој се им правеше друштво

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа со сопругата Зорица присуствуваше на Виенскиот бал, којшто традиционално секоја година се одржува во Скопје. Друштво им правеа бројни бизнисмени, политичари,...