еМагазин

Tag : вила

Македонија

Чавков нема вила, неговта одбрана до судот приложи извод од катастарот на Халкидики

Редакција
Петмина од осудените за настаните во македонското Собрание од 27.април 2017 година, од Апелациониот суд побараа да бидат пуштени од притвор до правосилност на пресудите....
Македонија ТОП СТОРИИ

Чавков на Фејсбук: Казната е драконска, вилата на Халкидики ако ја најдете ја поклонувам

Редакција
Поранешниот министер за внатрешни работи и поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, се огласи на својот Фејсбук профил по вчерашното изрекување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќерката на Чавков: Ќе си лежи оној што ја измисли вилата на Халкидики

Редакција
Ќерката на Митко Чавков, поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Зорица на својот Фејсбук профил објави дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Решението за притвор на Чавков откри дека има вила на Халкидики?

Редакција
Решението за притвор на поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен прв човек на Бирото за јавна безбездност (БЈБ), Митко Чавков откри дека тој имал...
Балкан

(Фото) За 15 милиони евра се продава вила на семејството на Аристотел Оназис

Редакција
За 15 милиони евра се продава вила на семејството на грчкиот милјардер Аристотел Оназис, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Станува збор за вила на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата ќе ја реконструира вилата Свети Стефан во Охрид

Никола Осило
Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша тендер за изработка на основен ревидиран проект за реконструкција на резиденцијален објект Вила...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Ресторан-вила „Осоговска куќа“: Во шумата недостасуваа уште Црвенкапа и волкот

Редакција
Ресторан вила „Осоговска куќа“ е изградена можеби на најубавото место на Осоговска планина, а до неа се стигнува релативно лесно. На патот од Кочани кон...