еМагазин

Tag : Вилма Рускоска

Македонија

Обвинителката Рускоска не е задоволна од Законот за амнестија, ни како обвинител, ни како граѓанин

Редакција
Како обвинител кој вложил многу труд, многу работа во предмет, но и како граѓанин на оваа држава не сум задоволна од Законот за амнестија, изјави...
Македонија

Рускоска: Кога ќе имаме цврсти докази за организаторите на настаните од 27 април, тогаш и тие ќе бидат обвинети

Редакција
Триесет и шест сведоци и многу материјални докази, телевизиски снимки,  како и снимки од камери од институции, ќе ја докажуваат вината на обвинетите од настаните...