еМагазин

Tag : Владимир Ѓорчев

Македонија

Прекината расправата за пописот

Редакција
Собраниската Комисија за европски прашања на која на дневен ред е Предлог-законот за попис на населението, домаќинствата и становите во 2020 година, ја прекина дебатата....
Македонија

Поддршка на Мицкоски му даде и Владимир Ѓорчев

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска јавно доби поддршка и од пратеникот на партијата, Владимир Ѓорчев. “Поддршка за претседателот Христијан Мицкоски, за ВМРО-ДПМНЕ и Македонија. За Македонија и...