еМагазин

Tag : Владимир Панчевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Судскиот совет го разреши судијата Владимир Панчевски

Редакција
Републичкиот Судски совет на денешната седница го разреши од судиската функција поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, потврдија за МИА од Судскиот совет....
Македонија

Основниот суд Велес ќе му суди на судијата Владимир Панчевски

Редакција
Основен кривичен суд – Скопје нема да му суди на поранешниот претседател на овој суд, Владимир Панчевски по предметот за злоупотреба на службената положба и...
Македонија

Панчевски за предлогот на Мицкоски тој да биде на чело на новото СЈО: Ме предлагаат или сум лош пример?

Редакција
Поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кого Судскиот совет минатата недела го суспендираше додека трае постапката за негово разрешување, се огласи по повод предлогот...
Македонија

Мицковски го предлага Владимир Панчевски за прв човек на новото СЈО

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски смета дека е дискутабилен кадровскиот ресор со кој располага сегашното Специјално јавно обвинителство (СЈО) и оти обвинителите не можат да...
Македонија

Владимир Панчевски суспендиран, Јово Вангеловски „преживеа“

Никола Осило
Поранешниот судија на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кој е обвинет за местење судски предмети, денеска е суспендиран од Судскиот совет. Советот не одлучуваше за разрешувањето...
Македонија

Влијаел врз распределбата на судските предмети: Поднесено обвинение против поранешниот претседател на Основен суд, Панчевски

Редакција
Скопското Јавно обвинителство по прибирање на сите материјални и вербални докази, денеска поднесе обвинение против поранешниот претседател на Основниот кривичен суд – Скопје за сторено...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Добил 7 стана од наследство: Каков имот пријавил Владимир Панчевски

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и...