еМагазин

Tag : Владимир Стајиќ

Македонија

Случај „Рекет“: Кој е бизнисменот Стајиќ кој на Фејсбук објави дека бил рекетиран

Редакција
Бизнисменот Владимир Стајиќ кој објави дека бил рекетиран од страна на еден од обвиниетите во случајот “Рекет„ на Јавното обвинителство, е сопственик на компанијата „Супертрејд“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бизнисменот Стајиќ на Фејсбук објави дека бил рекетиран, случајот ќе го пријави во Обвинителство

Редакција
Бизнисменот Владимир Стајиќ, сопственик на компанијата „Супертрејд“ на неговиот фејсбук-профил објави дека осомничен од случајот „Рекет„ и од него се обидел да изнуди рекет. „После...