еМагазин

Tag : Владимир Тодоровиќ

Македонија

Продолжува судењето за „Рекет“, треба да сведочат сведоци на Боки13

Редакција
По минатонеделните две одложувања поради отсуство на сведоците Владимир Тодоровиќ и Дејан Панделески, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“ во...
Македонија

Сведокот на Боки 13, бизнисменот Тодоровиќ треба да сведочи за „Рекет“

Редакција
Во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“. Вчерашното рочиште беше одложено за денеска поради отсуство на поранешниот градоначалник на Општина Центар и...
Македонија

Сведокот на Боки 13, бизнисменот Тодоровиќ не дојде да сведочи за „Рекет“, судењето одложено за утре

Редакција
Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Владимир Тодоровиќ не се појави денеска во Судот, каде што требаше да сведочи на рочиштето за случајот „Рекет“. Судењето се...
Македонија

Бизнисменот Владимир Тодоровиќ ќе сведочи во „Рекет”

Редакција
Поранешниот градоначалник на Општина Центар и бизнисмен Владимир Тодоровиќ е денешниот сведок предложен од одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13, кој треба да сведочи во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тодоровиќ за „Македонско село“ треба да плати 43.000 евра и да ја подмири киријата за следните шест месеци

Редакција
Директорот на Службата за општи и заеднички работи (СОЗР), Пеце Мирчески, изјави денеска дека остварил средба со претставниците на менаџментот на „Тинекс“ и хотелот „Квинс“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Има ли веќе нови кандидати кои ќе го „рентаат“ Македонско село

Редакција
Менаџментот на Македонско село вчера преку Фејсбук најави дека комплексот од денеска ќе биде затворен. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот Македонско село донесе одлука...