еМагазин

Tag : ВМРО-ДПМНЕ

Македонија

Трајко Славески на чело на партиската Комисија за изработка на идеи за програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На вчерашната седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ беше составена комисија за изработка и систематизација на идеи и предлози за програма кој ќе го предводи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се новите претседатели на општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На седница на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ беа именувани и повеќе претседатели на општински комитети, информираат од партијата: Александар Ѓорѓиевски за претседател на ОК Илинден...
Македонија

Мицкоски го чува полицијата на негово барање

Редакција
Од пред еден месец полицијата го обезбедува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи за „Слободен печат“. Обезбедувањето му е дадено...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Со увидот на УЈП во банкарските сметки, СДСМ го крши Уставот и се загрозува приватноста на граѓаните

Редакција
Укинувањето на приватноста на банкарски сметки власта на Заев дополнително ќе ги оданочува извозниците на интелектуален труд и ја загрозува приватноста на граѓаните, се вели...
Македонија

Анкета на ИПИС: Расте рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ, паѓа на СДСМ

Редакција
Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе две кратки истражувања во периодот помеѓу 13 и 17. јуни и помеѓу 6 и 10. август 2018 на...
Локално

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не може да се справи со обични комарци, не пак да изгради некој проект

Редакција
Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал Градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Од таму додаваат дека...
Македонија

Шеќеринска: 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија

Редакција
Одговорно тврдам и барам јавно да ме демантираат дека 90 проценти од времето на лидерските средби беше потрошено на барањето на ВМРО-ДПМНЕ за амнестија, изјави...
Македонија

Анкета на МЦМС: СДСМ има предност пред ВМРО-ДПМНЕ од само 0,4%

Редакција
Најновата анкетата на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) покажува дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ и се доближила на владејачката СДСМ во рејтингот, па доколку утре има...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Канал 5 изјави дека партијата до 10 септември ќе се изјасни дали ќе го бојкотира референдумот....
Циа

ВМРО-ДПМНЕ во тајните документи на ЦИА

Никола Осило
Како што во неколку наврати веќе пишуваше „еМагазин“, американската Централна разузнавачка агенција ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи, меѓу кои и илјадници кои се...