еМагазин

Tag : Водостопанство

Бизнис

„Макпетрол“ го доби тендерот на „Водостопанство“ за набавка на горива вреден 311.000 евра

Редакција
Акционерско друштво „Водостопанство на Република Македонија“, во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на моторни бензини, дизел гориво и течен нафтен гас склучи договор...
Локално

Поранешен директор во „Водостопанство“ сам си ја покачувал платата и на уште една вработена

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.Ф. (44) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, информира МВР....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Водостопанство“ вработува 140 лица, плата до 25.500 денари

Никола Осило
Акционерско друштво Водостопанство на Република Македонија, во државна сопственост распиша оглас за вработување на 140 лица во повеќе градови во земјава. Се бараат соработници, референти,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Уапсени поранешни министри. Ако се по барање на СЈО пуштете ги со време„: Твитер се „вжешти„

Редакција
Бројни реакции по социјалните мрежи по информацијата дека неколку поранешни министри и заменик министер за земјоделие, шумарство и водостопанство се приведени на распит во Кривичниот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Водостопанство вработува 13 лица, плата до 19.000 денари

Никола Осило
Акционерското друштво Водостопанство на Република Македонија, во државна сопственост, Скопје објави оглас за засновање на работен однос на определено време со 13 работници. Се бараат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водостопанство“ за набавка на 14 теренски возила и една лимузина

Никола Осило
Акционерското друштво „Водостопанство на Република Македонија“, во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на 14 теренски возила и една лимузина по пат на оперативен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Водостопанство“ распиша оглас за вработување на 50 лица, плата до 46.000 денари

Никола Осило
Акционерско друштво „Водостопанство на Република Македонија“, во државна сопственост распиша оглас за засновање на работен однос на неопределено време со 50 работници. За вработување во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок тендер“: Водостопанство на Македонија набавува 15 возила

Никола Осило
Акционерското друштво Водостопанство на Република Македонија, во државна сопственост распиша оглас за набавка на 15 возила( еден патнички автомобил и 14 теренски возила по пат...