еМагазин

Tag : воз

Локално

Барикади на пругата го запреа возот Битола-Скопје

Никола Осило
На 01.01.2019 година во 19,45 часот било пријавено дека на железничката пруга во Прилеп, кај стојалиште Слепче, патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, наишол
Локално

Тешко се повредил при обид да се качи на воз кај Трубарево

Никола Осило
На 30.12.2018 година во 23,55 часот било пријавено дека на железничка станица Трубарево, додека две лица – мигранти се обидувале да се качат на товарен
Балкан

Потресни детали од несреќата кај Ниш: Три лица починале на лице место, две при операција

Редакција
Српскиот весник Блиц објави дека три од загинатите лица починале на лице место на несреќата во близина на Ниш, во која воз удри во автобус,
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Трагедија кај Ниш: Воз удри во автобус со деца, се пребројуваат жртвите

Никола Осило
Најмалку пет лица загинаа, а десетици се сериозно повредени откако воз удри во автобус полн со ученици кои оделе на училиште во Ниш. Српските медиуми
Локално

Се врши увид на местото на железничка несреќа во населба Хиподром

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата која се случи утринава на железничкиот премин на ул.
Македонија ТОП СТОРИИ

Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

Редакција
Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од
Македонија

Воз удри во автомобил на преминот Маџари, едно лице загина

Редакција
Едно лице загина кога воз удри во возило на железничкиот премин кај Маџари во Скопје утрово во 5.50 часот. Според првичните информации, товарен воз што
Локално

Несекојдневна кражба: Ограбени четири контејнери со стока од меѓународен воз

Никола Осило
На 18.12.2018 година во 04,20 часот на Граничниот премин „Табановце“,  Б.Ѓ.(55), вработен во „Македонска железница АД транспорт“, пријавил дека при извршена контрола и преглед на
Локално

Товарен воз удри во автобус во скопско: Двајца повредени

Никола Осило
На 04.11.2018 година околу 10,15 часот во село Свиларе, скопско на патниот премин од железничката пруга Скопје – Кичево, се случила железничка незгода во која
Бизнис

Се укина возот од Скопје до Солун

Редакција
Во однос на укинување на возот Белград – Солун, со став излезе и Министерството за транспорт и врски. „Во изминатиот период, Владата преку Министерството за