еМагазин

Tag : возач

Локално

Физички нападнал возач на ЈСП бидејќи со автобус му скршил ретровизор на „Голф“

Никола Осило
На 13.08.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, В.С.(56) од .Сопиште,скопско,вработен како возач на автобус во ЈСП, пријавил дека на 11.08.2019  година околу 18,10 часот,...
Локално

Двајца полицајци и еден возач повредени во судар меѓу полициска „Шкода“ и „Берлинго“

Никола Осило
На 09.08.2019 во 00.30 час на раскрсницата на ул. “Интернационални бригади“ со ул. “Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода “,...
Локално

Детали од Обвинителството за сообраќајната несреќа на патот Велес – Штип

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес синоќа изврши увид на регионалниот пат Велес – Штип, кај Ново Село, на местото каде се случи...
Локално

Загина возач на комбе во сообраќајка со автобусот во близина на Велес

Редакција
Едно лице загина, а 14 други се повредени во судир меѓу автобус и товарно комби во близина на Велес, кај селото Мамутчево. Во сообраќајната несреќа...
Локално

Поранешниот возач на Хазби Лика извршил самоубиство

Редакција
Педестиседумгодишен маж од Тетово со иницијали Ф.Т е најден мртов во возило со рани од огнено оружје. Телото било најдено од страна на неговиот син...
Локално

Поранешниот возач на Хазби Лика пронајден мртов во својот автомобил во центарот на Тетово

Редакција
Пред неполн час во близина на главниот плоштад во Тетово е пронајдено безживотното телото на поранешниот возач на Хазби Лика, Фатмир Тахири од Тетово, јавува...
Локално

Тешко повреден возач откако со „Мерцедес“ удрил во бандера

Никола Осило
На 08.07.2019 година во 21.50 часот на регионален пат Градец-Гостивар, во село Неготино, Б.О.(18) од село Неготино, управувајќи патничко возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки,...
Локално

Кривична пријава за петорица кои тепале возач на автобус

Никола Осило
СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Ф.(26), А.Ѓ.(24), С.Ф.(52), А.Ѓ.(31), С.Ф.(35) и Г.К.(25), сите од село Зелениково, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено...
Локално ТОП СТОРИИ

Кривична пријава и притвор за возачот на камионот кој ја предизвика сообраќајната несреќа кај обиколницата

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка за „Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“ против возачот на камион што предизвика тешка сообраќајна...
Локално

Еден потешко повреден во сообраќајката кај обиколницата на КАРИЛ во стабилна состојба, полесно повредениот полицаец пуштен дома

Редакција
Во Ургентниот хирушки центар во текот на вчерашниот ден се донесени тројца пациенти повредени во сообраќајката кај обиколницата од кои еден со полесни повреди, а двајца со...