еМагазин

Tag : возач

Локално

МВР со детали: Приведен личниот возач кој сакал да изнуди 150.000 евра

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за насилен криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Т.П.(32) од Скопјe поради...
Македонија

(Фото) На автопат во Грција поради силен ветер се превртел камион со македонски регистарски таблички

Редакција
Поради силени ветер, камион со македонски регистарски таблички се превртел на автопатот Комотини – Ксанти во југоисточниот дел на Грција, а возачот поминал без никакви...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Институтот за јавно здравје вработува 26 лица

Никола Осило
Институт за јавно здравје на Република Македонија Скопје објави оглас за вработување на 26 лица на неопределено време. Се бараат кандидати за следниве работни места:...
Локално

Нападнат возач на ЈСП бидејќи не пропуштил возило

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 22,50 часот Б.М.(54) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 22,30 часот на улица „2“ во село Визбегово додека управувал автобус...
Локално

Почина возач по удар во дрво

Никола Осило
На 12.09.2018 година во 12.05 часот на регионалниот пат Прилеп-Кичево, во атар на село Русјаци, товарно возило „Фиат Дукато“ со скопски регистарски ознаки, управувано од...
Македонија

19-годишник од Скопје без возачка дозвола превезувал мигранти

Редакција
Девет мигранти и возачот 19-годишник од Скопје кој ги превезувал во патничко возило вчера на излезот од автопатот кај Демир Капија биле запрени и приведени во...
Македонија

Пронајден починат возач во возило во кавадаречка фабрика

Редакција
Починато лице во возачка позиција било пронајдено синоќа  во товарно возило во кругот на кавадаречка фабрика. Оваа информација утрово за МИА ја потврди Верољуб Додевски,...