еМагазин

Tag : вработување

Политика

Синот на пратеникот Мисовски поднесе оставка поради „хистеријата“ во јавноста за неговото вработување

Редакција
Синот на пратеникот Горан Мисовски, Христијан на својот Фејсбук профил соопшти дека се повлекува од работното место во Агенцијата за супервизија и осигурување. Како што
Политика

Мајка му на портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадинов ќе се повлече од работното место

Редакција
Иако мојата мајка е вработена на транспарентен оглас, објавен оглас, каде што се испочитувани сите законски процедури, јас разговарав со неа и таа ќе се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер го „подбра“ Кирацовски, за изјавата дека вработувањето на дедо му не е „ништо особено„

Редакција
Лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи предизвика изјавата на генералниот секретар на владејачката СДСМ, Александар Кирацовски, дека вработувањето на таткото на неговата
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонска радиодифузија вработува 45 лица, плата до 30.326 денари

Никола Осило
ЈП Македонска радиодифузија – Скопје објави оглас за вработување на 45 лица-административни службеници, даватели на јвана услуга и помошно технички кадар на определено време до
Бизнис ТОП СТОРИИ

АД за изградба и стопанисување со станбен простор вработува 17 лица, плата до 38.900 денари

Никола Осило
Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење за Републиката Скопје распиша оглас за вработување на 17 работници
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда вработува 22 лица, плата до 22.490 денари

Никола Осило
Министерство за правда – Управа за водење матични книги распиша оглас за вработување на 22 лица на определено време во Управата за водење матични книги.
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за информатичко општество и администрација вработува седум лица, плата до 25.022 денари

Никола Осило
Министерството за информатичко општество и администрација на Република Македонија објави оглас за вработување на 7 лица на определено време до крајот на тековната фискална 2019
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот Скопје вработува шест лица, плата до 33.255 денари

Никола Осило
КПУ Затвор Скопје распиша оглас за вработување на 6 шест лица на неопределено време. Се бараат четири кандидати за работното место виш надзорник за внатрешно
Бизнис ТОП СТОРИИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Никола Осило
Првите девет дена од новата 2019 година донесоа нов наплив огласи од јавни претпријатија, агенции и други државни институции за вработување на околу 200 лица.
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за хидрометеоролошки работи вработува 11 лица, плата до 22.352 денари

Никола Осило
Управата за хидрометеоролошки работи објави оглас за вработување на 11 лица на определено време до 31.12. 2019 година. Се бараат кандидати за референти, соработници, помлади