еМагазин

Tag : Врба

БАШ НИ Е ЌЕФ

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД

Редакција
Најгледаниот филм во Македонија, „Врба“ на Милчо Манчевски, ја продолжува фестивалската турнеја со прикажување на уште четири познати европски и светски фестивали, ФЕСТ во Белград,...
Забава

(Видео) Нов спот на Кирил за „Врба“, филмот наскоро си оди од киносалите во Македонија

Редакција
Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот „Врба“, која ја потпишува композиторот Кирил Џајковски. Филмот на Милчо Манчевски во Македонија продолжува да...
Забава

(ВИДЕО) Филмот „Врба“ раскажан со рапување во „Еден на Еден“

Редакција
Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски- Чоре....
БАШ НИ Е ЌЕФ

По соборениот рекорд во гледаност, екипата на „Врба“ вечерва во Милениум има средба со публиката

Редакција
По соборениот рекорд во гледаност, екипата на „Врба“ вечерва во Милениум има средба со публиката За само 20 денови „Врба“ ги собори рекордите на гледаност....
Забава

(Фото) И Фатиме Фетаи на премиерата на филмот „Врба“ на Манчевски

Редакција
И поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи, присустуваше на македонската премиера на филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски во Македонската филхароминија. Каде и да се појави...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) И претседателот Пендаровски со сопругата на премиерата на филмот „Врба“ на Манчевски

Редакција
Синоќа, во Македонската филхармонија се случи премиерата на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. На црвениот килим продефилираа многу препознатливи ликови од политичката и...
Забава

„Врба“ на Манчевски во кината во Скопје и низ земјата

Редакција
По светската премиера на Филмскиот фестивал во Рим, филмот „Врба“, и Милчо Манчевски, мајсторот на филмот, се враќаат дома. Светските критики се уште не стивнуваат....
Забава

(Видео) Кирил Џајковски повторно соработува со Милчо Манчевски: Новиот сингл „Ред Сафари“ дел од саундракот за филмот „Врба“

Редакција
Синглот „Ред Сафари“ е дел од саундтракот за филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски. Синглот и видео спотот излегуваат истовремено со успешната светската премиера на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Како помина светската премиера на „Врба“ на Манчевски во Рим

Редакција
Синоќа, во рамките на Филмскиот фестивал во Рим се случи гала светската премиера на филмот „Врба“ во режија на Милчо Манчевски. Премиерната проекција на „Врба“...
Забава

(ВИДЕО) Објавен првиот тизер за филмот „Врба“ на Милчо Манчевски

Редакција
Објавен е првиот тизер за филмот „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски. Во филмот играат: Никола Ристески, Сара Климоска, Наталија Теодосиева, Ненад Нацев, Камка Тоциновски, Петар...