еМагазин

Tag : вселена

Техно

Биди астронаут на еден ден и направи селфи од вселената: SpaceSelfie мисијата е најновиот технолошки потфат на компанијата Samsung  

Редакција
Компанијата Samsung Electronics најави смела, несекојдневна мисија – лансирање на Galaxy S10 5G паметниот телефон во стратосферата на околу 20.000 метри над површината на планетата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

За љубителите на вселената и ѕвездите: „Скопско астрономско друштво“ организира Воведен курс по астрономија

Редакција
„Скопско Астрономско Друштво“ го организира редовниот Воведен курс по астрономија, со почеток од 12-ти март 2019 година, „Курсот се одржува по 22-ри пат во 20-годишното постоење на...