еМагазин

Tag : Зајас

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Инсталација“ го доби тендерот за градежно-занетчиски работи во затворот Идризово вреден 1,5 милиони евра

Никола Осило
Министерство за правда – Управа за извршување на санкциите по распишаниот тендер за изведба на градежно-занетчиски работи во КПД Идризово склучи договор со трговското друштво...
Македонија

ВМРО – ДПМНЕ поднесе кривична пријава против сите членови на избирачкиот одбор во Зајас

Редакција
Според извештајот на ДИК во гласачкото место 0816 во населеното место Зајас, во општина Кичево во периодот од 15 до 17 часот гласале вкупно 297...
Локално

Кривични пријави за татко и син од Зајас кои со „метални прачки“ се расправаа со училишни директори

Никола Осило
Полициската станица од општа надлежност Кичево поднесе кривична пријава против Ш.Ј.(57) и Ш.Ј.(25), двајцата од село Зајас, кичевско за сторено кривично дело „насилство”, информира МВР....
Локално

Татко и син од Зајас со метални прачки ги истепале актуелниот и ексдиректорот на гимназијата во Кичево

Никола Осило
Две лица од кичевското село Зајас, Ш.Ј. (58) и неговиот син Ш.Ј (25), денеска, околу 11 часот, на булеварот „Ослободување“ во Кичево, започнале вербална расправија,...
Локално

Жител на Зајас тепал полицаец

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Л.А.(27) од село Зајас, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад...