еМагазин

Tag : заеви

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Зоран и Зорица Заеви на оперски бал во Виена

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев со сопругата Зорица синоќа беа дел од традиционалниот оперски бал во Виена. Заеви беа на балот како гости на австрискиот канцелар...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Семејството на Заев на патување во Франкфурт

Редакција
Сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица и неговата ќерка Александра се на патување во Франкфурт, Германија. Александра објави фотографии од патувањето на нејзиниот Инстаграм профил....
Македонија

Вице Заев за 1ТВ: Николовски има три дена да ги докаже обвинувањата за криминална коалиција со Мијалков, во спротивно ќе го тужам!

Редакција
Бизнисменот Вице Заев, брат на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, во интервју за телевизијата 1ТВ, ги негира обвинувањата на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ,...