еМагазин

Tag : загреб

Бизнис ТОП СТОРИИ

Загребската берза купи 5,3% од Македонската берза по цена од 1.000 евра по акција

Редакција
Загребската берза (ЗСЕ) денеска соопшти дека купила 148 акции на Македонската берза, или 5,3 проценти од акционерскиот капитал на македонското друштво, по цена од 1.000...
Балкан

(ВИДЕО) Како му ја „наместија“ паричката на градоначалникот на Загреб

Редакција
Видеото на кое се гледа како му ја „местат“ паричката на традиционален прием во организација на Српскиот национален совет во Загреб, (на кој се кршеше и...
Македонија

Ќе се сретне ли Заев со Виктор Орбан во Загреб?

Редакција
Македонскиот премиер Зоран Заев денеска во Загреб ќе учествува на Самитот на земјите членки на Европската иницијатива. На самитот ќе учествуваат и премиерите на Хрватска...