еМагазин

Tag : закон за амнестија

Македонија ТОП СТОРИИ

Села за Законот за амнестија: На 27 април ме убија еднаш, сега ме убиваат повторно

Редакција
Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, кој се здоби со најсериозни повреди за време на насилството во Собрание денеска не гласаше за донесување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Едногласно, со големо мнозинство од 95 гласа ЗА, донесен Законот за амнестија

Редакција
Со 95 гласа ЗА, денеска во македонското Собрание е донесен Законот за амнестија, за обвинетите од настаните од 27 април минатата година. За Законот гласаа...