еМагазин

Tag : Закон за употреба на јазици

Македонија

Владата го именуваше Илбер Села за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците

Редакција
Владата на денешната седница го именуваше Илбер Села за директор на Агенцијата за спроведување на Законот за употреба на јазиците. „Именувањето е извршено во согласност...