еМагазин

Tag : закројување

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Спасовски кроеше лозје кај Светозар Јаневски

Редакција
ВВ „Тиквеш“ и годинава, на винскиот локалитет „Лепово“, ја продолжи традицијата на симболичното закројување на лозјата во чест на Св.Трифун, заштитникот на лозарите и винарите....