еМагазин

Tag : заменици

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Промени во МВР: Кои се новите началници и нивните заменици?

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска, заменикот министер за внатрешни работи, Агим Нухиу и директорот на Бирото...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во техничката влада секој акт и документ мора да биде потпишан од министерот и заменикот, во спротивно не важи

Редакција
Сто дена пред пред одржувањето на избори за пратеници, а по претходна оставка на премиерот Зоран Заев, Собранието избира нова влада, преодна, предводена од нов...