еМагазин

Tag : заменик министер за образование и наука

Македонија

Петар Атанасов стана нов заменик министер за образование и наука

Редакција
Собранието на Република Македонија попладнево со 61 глас „за“ и четири против го избра Петар Атанасов за заменик-министер за образование и наука. Претседателот на Владата...