еМагазин

Tag : заменик министер

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Невенка Стаменковска Стојковски, заменик министерката за информатичко општество и администрацијаза

Редакција
Поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска Стојковски е новиот заменик министер за информатичко општество и администрација во техничката влада. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен лист...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Стаменковска Стојковски поднесе оставка, ќе биде дополнителен заменик министер

Редакција
Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција. Стаменковска Стојковски е предложена за дополнителен заменик министер за информатичко општество...
Македонија ТОП СТОРИИ

Koja e Невенка Стаменковска Стојковски, која од ВМРО-ДПМНЕ е предложена за заменик министер за информатичко општество и администрација

Редакција
Актуелната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска Стојковски е предлогот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за заменик министер за информатичко општество и администрација во техничката влада. Таа претходно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Арменд Арслани e нов заменик-министер за здравство: Што пишува во неговата биографија?

Редакција
Собранието со 62 гласа „за“ и 17 „против“ го именува Арменд Арслани за нов заменик-министер за здравство. Арслани беше предложен од премиерот Зоран Заев. Кој...
Македонија

Кој е д-р Арменд Арслани, новиот заменик-министер за здравство

Редакција
Во Собранието денеска се расправа за предлогот на премиерот Зоран Заев, нов заменик-министер за здравство да биде д-р Арменд Арслани. Арслани е кадар на владејачката...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на новиот заменик министер за образование Петар Атанасов?

Никола Осило
Пратеникот Петар Атанасов од редовите на СДСМ си поднесе оставка и на следната собраниска седница најверојатно ќе биде назначен за заменик мининистер за образование. Проф....